|
Válság ide vagy oda, a luxuscikkek talán sosem voltak ennyire keresettek, mint most. A BMW például minden idők legjobb júniusát tudhatja maga mögött, a múlt hónapban összesen 152.349 járművet szállítottak ki világszerte, ami 12,3%-több az előző év azonos időszakához képest (135.613 darab).

Nem meglepő, hogy az első hét hónap is új értékesítési rekorddal zárult, 6,8 százalékkal adtak el több autót, mint egy évvel korábban, holott ha jól emlékszem, már a tavalyi év is abszolút rekordnak számított. Idén eddig 1.106.876 eladott járműnél tartanak a bajorok, év végére simán meglesz a kétmillió. Nekem az még forintban is rengeteg, nem BMW-ben…
A németek azonban úgy vélik, ez még csak a kezdet, és az új modellek – BMW4-es Coupé, új X5, BMW i3 – tovább javítják a mérleget.

A kereslet egyébként a 3-as sorozat iránt a legnagyobb, amiből júliusban 39.799-et értékesítettek, ezt az 1-es sorozat (17.672) követi, megelőzve a fej-fej mellett haladó X1-es és X3-at (11.732, illetve 11.470 darab). A Miniből júliusban szintén rekord mennyiség, 23.515 darab fogyott.
|